KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15086094
nr 1508 6094
Alexander Roos
(1895-1973), Sverige
Oljemålning, Skärgårdshus. Signerad. Olja på pannå, 48x58 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Alexander Roos, född 1895, död 1973, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:55:34
100 kr
150 kr